Wednesday Men’s Nicklaus Division Schedule

May 3 9 vs 12 3 vs 4 1 vs 5 7 vs 14 10 vs 11 8 vs 13 2 vs 6 Front 9
May 10 1 vs 2 8 vs 14 3 vs 13 7 vs 9 5 vs 11 6 vs 10 4 vs 12 Back 9
May 17 1 vs 3 7 vs 10 6 vs 11 5 vs 12 4 vs 13 8 vs 9 2 vs 14 Front 9
May 24 6 vs 12 1 vs 4 8 vs 10 9 vs 14 2 vs 3 5 vs 13 7 vs 11 Back 9
May 31 3 vs 14 1 vs 5 6 vs 13 8 vs 11  7 vs 12 2 vs 4 9 vs 10 Front 9
Jun 7 2 vs 5 8 vs 12 1 vs 6 3 vs 4 9 vs 11 10 vs 14 7 vs 13 Back 9
Jun 14 9 vs 12 4 vs 14 1 vs 7 2 vs 6 10 vs 11 8 vs 13 3 vs 5 Front 9
Jun 21 9 vs 13 3 vs 6 2 vs 7 1 vs 8 4 vs 5 11 vs 14 10 vs 12 Back 9
Jun 28 4 vs 6 10 vs 13 11 vs 12 5 vs 14 2 vs 8 3 vs 7 1 vs 9 Front 9
Jul 5 12 vs 14 11 vs 13 3 vs 8 2 vs 9 1 vs 10 4 vs 7 5 vs 6 Back 9
Half

 

Jul 12

 

 

5 vs 7

 

 

4 vs 8

 

 

12 vs 13

 

 

2 vs 10

 

 

6 vs 14

 

 

3 vs 9

 

 

1 vs 11

 

 

Front 9

Jul 19 5 vs 8 2 vs 11 4 vs 9 3 vs 10 13 vs 14 1 vs 12 6 vs 7 Back 9
Jul 26 6 vs 8 5 vs 9 4 vs 10 7 vs 14  2 vs 12  1 vs 13 3 vs 11 Front 9
Aug 2 2 vs 13 3 vs 12 1 vs 14 4 vs 11 6 vs 9 5 vs 10 7 vs 8 Back 9
Aug 9 8 vs 14 7 vs 9 4 vs 12 3 vs 13  6 vs 10 5 vs 11 1 vs 2 Front 9
Aug 16 4 vs 13  7 vs 10 2 vs 14  5 vs 12  1 vs 3 6 vs 11 8 vs 9 Back 9
Aug 23 7 vs 11 2 vs 3 9 vs 14 1 vs 4 8 vs 10 6 vs 12 5 vs 13 Front 9
Aug 30 9 vs 10 1 vs 5 8 vs 11 7 vs 12 3 vs 14 2 vs 4 6 vs 13 Back 9
Sep 6 3 vs 4 9 vs 11 2 vs 5 1 vs 6 7 vs 13 8 vs 12 10 vs 14 Front 9
Sep 13 10 vs 11 2 vs 6 3 vs 5 8 vs 13 9 vs 12 1 vs 7 4 vs 14 Back 9
Sep 20 Position Round Finals

 

Team #1               Mills & Gutzki                                   Team #2               Marr & Leonard

Team #3               Mills & Mills                                        Team #4               Humphrey & Huff

Team #5               Wilson & Yarnell                               Team #6               Klein & Kanine

Team #7               Eargood & Readman                       Team #8               Rolston & Mizer

Team #9               Mackie & Eargood                           Team #10            Johnson & Keller

Team #11            Rademacher & Wilhelm                                Team #12            Rhoers & Kirkey

Team #13            Reed & Nichols                                 Team #14            Holton & Holton

Standing as of 9-19-17

Grant Mills and Chris Gutzki – 1st Half Winners

Rod Mizer and Walt Rolston – 2nd Half Winners

Overall champion decided on 9-20-17